Meral Akşener

Meral Akşener ( 1956)


Çankaya Seçim Kurulu: 10 Temmuz’da seçimli kurultay yapılamaz!


MHP’de kurultay tartışmaları sürerken Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ndan yeni bir kurultay kararı çıktı.


Çankaya İlçe Seçim Kurulu, MHP’de 10 Temmuz’da gerçekleştirilmesi planlanan seçimli kurultaya ilişkin “10 Temmuz’da seçimli kurultay yapılamaz” kararı aldı.

27 Haziran 2016


MHP Genel Başkan Adayıİstanbul Eski Milletvekili


1956 yılında İzmit’in Gündoğdu köyünde doğdu. Tahir Ömer Bey ile Sıddıka Hanım’ın kızı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora yaptı. Yıldız ve Kocaeli Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfı’nın başkanlığını yaptı. 1995 yılında DYP Kadın Kolları Başkanı oldu. 24 Aralık 1995 seçimlerinde İstanbul Milletvekili seçildi. Önce DYP Genel Başkan Yardımcısı, sonra da İçişleri Bakanı oldu. Bilahare MHP’ye geçti. MHP’den Kocaeli Milletvekili seçildi. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk annesi.


HABER

Akşener oğlunu evlendirdi
2 Eylül 2012

Nikahı Kadir Topbaş kıydı, Erdoğan, Çiçek ve Bahçeli şahitlik etti.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener ile Işıl Abeş, Beylerbeyi Sarayı’nda düzenlenen törenle evlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahta TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski bakanlardan Necmettin Cevheri, işadamı İnan Kıraç, işadamı Zeynel Abidin Erdem şahitlik yaptı. Meral Akşener oğlunu evlendirdi Meral Akşener oğlunu evlendirdi.

Beylerbeyi Sarayı’nın bahçesindeki nikaha, siyaset, iş, sanat ve spor dünyasından bini aşkın davetlinin yanı sıra çok sayıda gazeteci katıldı. Törene, Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ da eşiyle birlikte katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da törene katılırken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çelenk gönderdi.


HABER

Akşener: Bir şey değişecek, her şey değişecek!
15 Mayıs 2016

MHP Genel başkan adayı Saray’ın tüm imkanları seferber ederek engellediği kurultay toplanma alanında tarihi bir konuşma yaptı.

Akşener, gelen on binlerce ülkücüye teşekkür etti ve “çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz” dedi.Biliyorum bozkurtlar ve asenalar benimle…

Bugün buradasınız, bir hukuksuzluğu beraber yaşadık. Anadolu çocuklarını, ekmek parası için yollara düşmüş evlatlarımızı karşımıza dizdiler. Bizim kendi evlatlarımıza elimiz kalkmaz. Sanmasın Bekir Bozdağ korktuk. Sanmasın AKP, sanmasın Saray Milliyetçi hareket partililer, ülkücüler vazgeçti, sanmasınlar!

Biz bu ülkede Anadolu Çocuklarına hiç el kaldırmadık. Sabaha kadar bekliyecektik… Ama arkadaşlar dediler ki sabah 07.00’dan beri arkadaşlar burada, temel ihtiyaçlarımızı gidereceğiz imkanları yok, o yüzden buradan evlerimize dönüyoruz.Buradan iktidara açıkça sesleniyorum, Ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz. Ne yaparsanız yapın, milli iradenin yürüyüşüne dönen, adalet istiyoruz diyenlerin en güçlü sesi olan bu milli irade hareketinin önüne geçemeyeceksiniz.Önce ülkücü irade kadar verdi, şimdi Türk milleti karar verdi. Hepimiz duyduk o sesi.Şimdilik eve gidiyoruz.Çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz.Hırsızlıklara, yolsuzluklara, anayasal suç işleyenlere, ben yaptım oldu diyenlere, demokrasiyi sadece kendinin zannedenlere ve onlara arka bahçelik yapanlara ayna tuttuk.

Ülkücü irade 1 Kasım’dan sonra alınan oyu kabul etmedi. Gelin, konuşalım, meşveret edelim derken tam 5,5 ay geçti. Önümüz her türlü engel çıkarıldı. Hiç edebimizi, zerafetimizi, edebimizi bozmadık. Hiçbiriniz bozmadı, Allah razı olsun. Bugün bir başka tiyatroyu, kirli bir tiyatroyu Türkiye’nin gözü önünde yaşadık.Kendi başbakanlarını 1 saatte değiştirip, 2 saatte kongre kararı alanlar, MHP’nin kurultayını engellemek için her türlü hukuksuzluğu, demokrasi dışı davranışı sergilediler.

5,5 aydır koşuyoruz. Bugün gelinen noktada anladık ki, Türkiye’de haksızlıkların, hukuksuzlukların Bu irade bugün bir resim ortaya koydu, ülkücüler bir irade koydular.

Çatlasanız da patlasanız da o kilit taşını çekeceğizAnlaşıldı ki bizim kurultayımız olacak.Bir şey değişecek ve bu ülkede her şey değişecek.Bugün buradan Yargıtay’a seslenmek istiyorum. Bu kaosun, bu hukuksuzluğun sorumlusu sizsiniz. Derhal bu hukuksuzluğu, bu adaletsizliği düzeltmelisiniz.Son söz olarak buradan sizin adınıza kendinize güç atfedenlere sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın, ne ederseniz edin MHP’yi AKP’nin ve Saray’ın arka bahçesi yaptırmayacağım. Bütün arkadaşlarımıza, özellikle üst kurul delegelerimize, belediye başkanlarımıza, il ve ilçe başkanlarımız ve ille ille kadınlarımıza AKP’liler bugüne kadar muhalefetiniz ver yesin, ört uyuşundu… Artık bitti, Asenalarımız dirsek atmayı öğrendi bugün…Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, her birinizi Allah’a emanet ediyorum….Türküm diyemeyenlere inat, Ne Mutlu Türküm diyene, Ne Mutlu Türküm diyene…


HABER

Yargıtay MHP kurultay kararını açıkladı
24 Mayıs 2016

Yargıtay MHP’de olağanüstü kurultay kararını onayladı.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP’de olağanüstü kurultaya gidilmesi karar veren Ankara 12. Sulh Mahkemesi’nin kararını onadı. Karar, oy birliği ile alındı.

BİLGİLER
tarafından 01 Temmuz 2016 - 11:50 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 431 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ