TSK’dan DAİŞ’e büyük darbe
Polis, jandarma ve hudut birliklerinin geçen ay yürüttüğü çalışmalarda çok sayıda DAİŞ üyesi gözaltına alındı, örgüte ait dokümanlar, silahlar ve mühimmat ele geçirildi.
Yılın ilk aylarından bu yana artarak devam eden operasyonlarda gözaltına alınan çok sayıda DAİŞ üyesi de tutuklandı.
Haziranın ilk üç gününde Gaziantep ve Antalya’da terör örgütü DAİŞ mensubu birisi Afgan uyruklu 12 kişi gözaltına alındı, şüphelilerden 6’sı tutuklandı.
Yine yurt genelinde icra edilen operasyonlarda 7 terör örgütü DAİŞ mensubu gözaltına alındı. Teröristlerle 2 ruhsatsız tabanca ve buna ait 5 şarjör ile 129 fişek, 21 bin lira, 10 bin 500 dolar, 13 bin 500 paket sigara ile birer dizüstü bilgisayar ve CD ele geçirildi.
İstanbul’da 3 Haziran’da terör örgütü DAİŞ’e yönelik operasyonda gözaltına alınan Tacikistan uyruklu 19 kişi sınır dışı edildi.
Bursa’da 4 Haziran’da terör örgütü DAİŞ’e yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden 3’ü tutuklandı.
Kırıkkale merkezli olarak Ankara, İzmir, Manisa ve Gaziantep’te düzenlenen operasyonda terör örgütü DAİŞ’e destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden 6’sı tutuksuz yargılanmak üzere, 1 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Gaziantep, Nizip ve Oğuzeli ilçeleri, Yozgat, Ankara ve İstanbul’da terör örgütü DAİŞ’e yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 15 kişiden 7’si tutuklandı.
BİLGİLER
tarafından 01 Temmuz 2016 - 11:51 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 430 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ